Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Sveikiname 100-ojo jubiliejaus proga Juzefą Dombauskienę

„Esu sveika, niekuo nesiskundžiu“,- sako Juzefa Dombauskienė 2021 m. sausio 1 dieną atšventusi 100 metų jubiliejų, o kovo mėnesio 10 dieną pasiskiepijusi antra Pfizer-BioNTech vakcinos doze.

„Jai gydytojų nereikia, ji sveika“,- antrina  šeimos gydytoja Vita Minelgienė.

Juzefos žvalumu, energingumu žavisi ir VšĮ Pakaunės PSPC direkrorius  Valdas Oniūnas bei skiepų koordinatorė gydytoja Regina Žaltauskienė.

„Ji skiepų nebijo. Pati norėjo, kuo greičiau pasiskiepyti, nes kiekvieną dieną mėgsta vaikščioti po Raudondvario miestelį. Nueina 2500 žingsnių. Ir taip kiekvieną dieną, nesvarbu ar lyja, ar šviečia saulė“, – sako dukra Nijolė.

Juzefa Dombauskienė, baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę. Daug metų dirbo Kauno rajono mokyklose. Ilgiausiai kartu su vyru pedagogu dirbo Kulautuvos vidurinėje mokykloje. Dukros Nijolė ir Alina taip pat mokytojos.

Prieš 14 metų Juzefa  su savo dukra Nijole atvyko gyventi į Raudondvarį, kur tuo metu dirbo Raudondvario gimnazijoje vokiečių kalbos mokytoja. Čia gyvena ir dabar. Jos seserys tap pat ilgaamžės. Sesuo Sofija mirė 95 metų. Jauniausia sesuo  jau sulaukė 91 metų.

Juzefa rašo dienoraštį, kuria eiles, sveikinimus. Labai myli gėles. Daug laiko praleidžia jas prižiūrėdama. Daug laiko skiria maldai. Tikėjimas ir malda  jai padėjo atsitiesti, kai nuskendo dukra Elena, kai kalnuose žuvo 28 metų anūkas Andrius.

„Buvo kančių ir vargų,

Kiek naktų nemiegotų praėjo.

Pergyventa daug karų,

Bet meilė Lietuvai nesumažėjo.“

Tai ištrauka iš Juzefos Dombauskienė eilėraščio „Laiškas Lietuvai“. Su šiuo eilėraščiu prieš 11 metų, būdama 89 metų, dalyvavo konkurse.

Palinkėkim ir mes Juzefai Dombauskienei sveikatos, tikėjimo ir te saugo ją Dievas. Ir tegul sekantys gimtadieniai būna apsupti dukrų, anūkų, proanūkų ir kitų artimųjų.

 

Su pagarba VšĮ Pakaunės PSPC direktorius Valdas Oniūnas ir

Raudondvario ambulatorijos kolektyvas

 

Atnaujinta 2021-03-17 11:38